XD45 FinaalEile, 3. novembril 2018, lõppesid Miamis noorseenioride (35+, 40+ ja 45+-aastased) maailmameistrivõistlused tennises. Kuna maailmas on vähe selliseid tennisekeskusi, kuhu kõik vanuseklassid koos võistlema mahuksid, on ITF (Rahvusvaheline Tenniseföderatsioon) korraldanud viimastel aastatel seeniortennise MM-e kolmes eraldi osas. Nii võtsid seeniorid (50, 55 ja 60) mõõtu suvel Saksamaal Ulmis ja superseeniorid (65+, 70+, 75+, 80+ ja 85+) septembris Horvaatias Umagis.

VÕISTKONNAVÕISTLUS
Miami turniiri esimene nädal kulges võistkonnavõistluste tähe all, kus selgitati 3 vanuseklassis maailma parimad, meestele ja naistele eraldi. Igas võistkonnas võis olla kuni 4 mängijat, iga kohtumine koosnes kahest üksikmängust ja ühest paarismängust, nii et hädapärast oleks saanud kahe mängijaga ka hakkama. Kogemused siiski näitavad, et Miami palavas kliimas (ja muidu ka) on varumehi ikka tarvis.
 
Maailmameistriteks tulid võistkondlikult vanuseklasside kaupa:
naiste 35+ vanuseklassi (Suzanne Lengleni karikale) võitis Saksamaa finaalis USA 2:1;
naiste 40+ vanuseklassi (Youngi karikale) võitis Prantsusmaa finaalis Hispaaniat 2:1;
naiste 45+ vanuseklassi (Margaret Courti karikale) finaalis võitis Prantsusmaa Suurbritanniat 2:1;
meeste 35+ vanuseklassi (Italia karikale) finaalis võitis Itaalia Hollandit 2:1;
meeste 40+ vanuseklassis (Tony Traberti karikale) võitis finaalis Hispaania Prantsusmaad 3:0;
meeste 45+ vanuseklassis (Dubleri karikale) võitis finaalis Prantsusmaa Hollandit 2:0 (paarismängu ei
peetud)

Nagu näha, on finaalid suurte tenniseriikide päralt. Kuid ka Eesti oli esindatud ühe võistkonnaga M40+ koosseisus Rene Busch, Ivar Troost ja Kurmo Annus. Alagrupis kaotati Saksamaale, aga võideti Kanadat 2:1, kuigi I.Troost kaotas pingelise avamängu Jason Christiele 6:4 5:7 4:6, võitis R.Busch Olivier Borlee’d 6:4 7:5. Rene Busch ja Ivar Troost tõid lõpuks matšivõidu Kanada paari Sebastien Harvey - Glen Harwood üle 6:3 6:0.
Alagrupi teise kohaga pääseti mägima kohtadele 7-12, kus esmalt saadi II ringi mänguta, siis alistati tugev India (kelle esireket Nitten Kirrtane oli kunagi 2003.a. ATP 540). Ivar Troost võitis Dilip Mohanty’t 6:1 6:1, Rene Busch kaotas maratonmängus Nitten Kirrtanele 7:6(5) 5:7 6:7(4). Ülalnimetud nelik selgitas viimases paarismängus ka matšivõidu, Rene ja Ivar võitsid 5:7 6:0 6:4. Tundus, et eestlaste jõuvarud olid suuremad.
Muuseas, eelmises ringis oli India võitnud Lätit 2:1 (Kulbergs, Kolesins, Bardins), samuti väga pingelise matši järel. Ilmselt olid indialastel jalad veel pehmed. 
Matšis 7. kohale kaotasid meie mehed Argentinale 1:2. Gonzalo Gianera võitis Ivar Troosti 6:1 6:1, Gonzalo Rio Rene Bushi 6:2 6:0.
Paarismängu mõlemad Gonzalod mängima ei tulnudki ja andsid loobumisvõidu. Tundus, et palavad päevad ja pingelised matšid olid ka meie meestele mõjunud väsitavalt.
 
38. SEENIORIDE INDIVIDUAALSED TENNISE MAAILMAMEISTRIVÕISTLUSED
Kui esimene võistkonnanädal seljataga, alustati 38. Individuaalsete Seenioride Maailmameistrivõistluste individuaalturniiriga, kuhu lisaks ülaltoodud mängijatele tulid Eestist kohale ka veel Liina Suurvarik, Ilona Poljakova ja Piret Ilves.
Kõigepealt üksikmängudest. Tundub, et tähtis on aasta läbi osaleda seenioride turniiridel, et saada korralik paigutus, mis tagab selle, et esimestes voorude ei minda vastamisi maailma paremikuga, kellega mängimine on ja peabki olema väga raske. Kahjuks aga suuremal osal Eesti mängijatest head asetust üksikmängus polnud (va. K.Annus), nii jäi nende tee kahjuks lühikeseks.
W35+ jõudis Liina Suurvarik 30 osavõtja hulgas meie parimana veerandfinaali, kus kaotas Anda Perianule (4. paigutus) 1:6 4:6.
W45+ oli osavõtjaid ligi 60. Piret Ilves Itaallanna Valentina Padulale (4. paigutus) 1:6 1:6. Samas vanuseklassis jõudis 2. ringi ka Ilona Poljakova, ent vastu tli 2. paigutusega Jacqueline Booth Lõuna- Aafrikast. Pärast esimese seti võitu 6:3 oli Ilonal kahjuks jaks otsas ja Booth võitis 6:1 6:1.
M40+ klassis oli tabel isegi 128-ne. Tõsi, nende hulgas mõned byed. 23. paigutusega Kurmo Annus sai mänguta teise ringi, võitis seal kanadalast Robert Husaini 7:6 7:6, ent kaotas siis paigutuseta sakslasele Benjamin Koehlele 1:6 4:6. Samal ajal kui Ivar Troost võitis avaringis portugaallast Ricardo Martinsit 6:1 6:2, pidi teise ringis astuma 11. paigutusega jaapanlase Aoki Narimoto vastu. Ivar kaotas 3:6 2:6.
M45+ klassis oli tabel samuti 128-ne. Rene Busch alustas hästi ja alistas ameeriklase Carlos Fornarise 6:2 6:0, teises ringis tuli vastu 6. paigutusega Tšiili esindaja Gonzalo Ambiado (veel üks Gonzalo eestlaste vastu), Rene kaotas 6:3 1:6 3:6. Paigutust omades oleks Rene kindlasti kaugemale jõudnud. 
 
Räägitakse, et Eesti on paarismängijate maa. Siin jätkub paarismängijaid igasse maailma otsa. Miami Beach pole mingi erand. Eriliselt sooviksin kiita Ilona Poljakovat, kes pere ja laste kõrvalt on tõusnud heasse sportlikku vormi.
WD35+ Kaua kokkumänginud paar Piret Ilves ja Liina Suurvarik piirdusid esimese ringiga.
WD40+ Ilona Poljakova ja prantslanna Celine Ragnier võitsid 32-tabelis kaks ringi kindlalt ja kaotasid alles poolfinaalis suhteliselt napilt hilisematele võitjatele Itaaliast Emanuele Falleti – Valeria Madaro
6:3 4:6 6:10. Esimene pronksmedal Eestisse!
WD45+ Kataryna Filyus ja Mariliis Parmas (Kanada-Soome/Eesti) said ka pronksi! Samamoodi kaotasid nemadki Itaalia paarile Valentina Padula – Silvia Sanna, ent üsna suurelt 1:6 1:6.
Segapaarismängus XD35+ jõudsid Liina Suurvarik ja Ivar Troost 3 kindla võiduga poolfinaali, ent kaotasid favoriititpaarile Magalie Girard – Arnaud Magnin 4:6 4:6. Veel üks päris oma pronksmedal
või õigemine kaks, kummalegi.

Ja selleks, et Eesti pidu oleks täiuslik, tuleks rääkida paar sõna segapaarismängust XD45+.
Enne kui sellest kirjutame, tuleb öelda, et meeste M45+ vanuseklassis on kaks Hollandi meest üle teiste – need on Mait Künnapi kunagine paarismängupartner Bart Beks ja Marcus Hilpert.
M45+ üksikmängu finaalis võidutses M.Hilpert võiduga Bart Beksi üle, koos võideti MD45+ paarismäng. Aga segapaarismängus Marcus Hilpert väljakule ei tule.
See-eest jääb Bart Beks truuks oma põhimõttele, kui juba mängida paarismängu, siis eestlasega. Ilona Poljakova ja Bart Beks said 2. paigutuse ja jõudsidki nelja järjestikuse kindla võiduga finaali.
Finaalivastaseks tulid neile vastu ei keegi muu kui Piret Ilves koos Ukrainas sündinud briti Timur Shadieviga, kes pidid teel finaali tegema rasket tööd, alistama oma teel mitmeid vastaseid, sealhulgas
1. paigusega Jacqueline Booth (mäletate Poljakova üksikmängu vastane!) – Henrik Mueller-Frerich (Saksamaa) 1:6 7:6 10:3.
Finaalis on Bart Beks ja Ilona Poljakova üle 6:2 6:3.
Ilus lõpp MM-le. Eestile kuld ja hõbe!

Kokkuvõtteks tuleb öelda, et tuleb rohkem võistelda, ega võidudki tulemata jää. On tähtis, et sellistel suurvõistlustel oleks Eesti lipp mastis, ja ega medalitel ka midagi viga ole.